Sabiedrībā pazīstamas mammas un eksperti dalās padomos bērnu apģērba izvēlē bērnudārzu izlaidumiem


Strauji tuvojas eksāmenu un izlaidumu laiks, kad paralēli noslēgumu pārbaudījumu kārtošanai gan sākumskolas, gan vidusskolas skolēni gatavo svētku tērpus un domā par aksesuāru un matu sakārtojuma saskaņošanu izlaiduma pasākumam. Mūsdienās iecienīti kļuvis atzīmēt arī pašu mazāko pirmsskolas izglītības audzēkņu mācību noslēgumu, un bērnudārza izlaidums emocionālā ziņā ir īpašs un svarīgs notikums ikviena bērna ģimenē, kas ir kā slieksnis – skaists mirklis, kas šķir divus dažādus dzīves posmus, kad no maza bērnudārznieka cilvēks pēc sava pirmā izlaiduma kļūst par atbildīgu skolēnu. Tas ir ļoti nozīmīgs nopietnu pārmaiņu laiks, kad simboliski bērnība ir noslēgusies un bērnam sākas skolas gaitas.

Taču, kaut bērnudārza absolvents ir vēl pavisam mazs, gatavošanās izlaidumam ir īsts ģimenes komandas darbs, kad gribas sarūpēt svētkus un iepriecināt. Mammas meitenēm vilks skaistas kleitas, puišiem – glītus uzvalciņus, apliecinot pēdējā laika tendenci, ka izlaidumi ir svētki ar skaistām kleitām. Tomēr tieši tērpa atrašana vecākiem mēdz sagādāt vislielākās grūtības. Tam piekrīt arī sabiedrībā pazīstamas mammas, kuras īpaši uzsvēra, ka tērpa izvēlē būtisku lomu spēlē bērna personība un iespēja apģērbu izmantot vēlāk citos pasākumos.

Kontinentālās hokeja līgas vienības «Rīgas «Dinamo» uzbrucēja Kaspara Saulieša abu meitiņu mamma Katrīne uzsver, ka bērnudārza izlaidums ir pirmais svarīgais bērna dzīves posma noslēgums.

«Meitiņas Kerijas izlaidumam bijām savlaicīgi sagatavojušās, un kleitas iegādē galavārds bija bērnam.» stāsta Katrīne,un viņasprāt svarīgi ir tas, lai tērps patiktu gan mammai, gan meitiņai, un vecākiem īpaši iesaka ar apģērbu nepārveidot bērnu pieaugušāku, nekā tas ir, jo galvenais, lai mazais svinētājs nepazaudē savas personības un bērnības draiskulību būtību.

Kā uzsver Latvijā iecienītā bērnu apģērbu zīmola Lazy Francis dibinātāja un dizainere Olga Krūze, bērna pirmajos lielajos svētkos, it īpaši meitenēm, ir jādod iespēja pašiem šos tērpus izvēlēties, jo šis notikums ir paredzēts tieši viņiem! «Daudzas pirmsskolas izglītības iestādes mēdz tērpu izvēli ierobežot, nosakot krāsu vai tērpa fasonu. Taču bērnam ir daudz aizraujošāk, kad viņš pats var brīvi izpausties savā sapņu tērpa idejā un vecāki palīdz šo sapni realizēt,» pārdomās dalās dizainere. «Taču svarīgi, lai tērps ir ērts un darināts no auduma, kas nesaburzīsies pēc pirmās kustības, lai bērni var skriet, kustēties un rotaļāties. Kā arī aicinu nebaidīties no drosmīgiem krāsu salikumiem, kā arī no tumšiem toņiem, jo tieši tie akcentē tērpa svinīgumu.»

 

Lasi vairāk www.tvnet.lv


Komentārs