Latvijā radīta kleita uz Kannu sarkanā paklāja | db.lv


Rūbija Bārnhila (11 gadi) ir uzlecoša Holivudas zvaigzne. Šobrīd viņas honorārs par lomu Stīvena Spīlberga filmā The big friendly giant /Lielais draudzīgais milzis/ sasniedz apmēram 490000 sterliņu mārciņu. Iznācienam uz Kannu sarkanā paklāja viņa izvēlējusies Latvijā radītu kleitu.

,»«Kā mūsdienīgs bērns, Rūbija sev kleitu meklēja interneta veikalā childrensalon.com, kur līdzās tādiem zīmoliem kā Burberry, Dior, Gucci, Fendi, Roberto Cavalli var atrast arī mūsu radītos apģērbus. Mums veicās, viņai iepatikās tieši mūsu kleita - Lazy Francis jau lielu popularitāti iekarojušais modelis,» stāsta dizainere Olga Krūze. «Es ar Rūbiju tikos klātienē. Zālē, kur bija daudz tērpu no pasaules augstākā līmeņa dizaineriem, un viņas stilists viņai piedāvāja kleitas, kas bija viena par otru krašņākas, Rūbija atkal izvēlējās Lazy Francis. Domāju, ka ir lieki stāstīt, cik lieliski bija to piedzīvot! Es ar savu darbu ļoti cenšos iekarot ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu bērnu sirdis un šis bija izcils panākums! Mani pārsteidza šīs meitenes profesionalitāte - viņa izvēlējās kleitu, kas atšķīrās no visām citām un atteicās no savu palīgu piedāvājumiem to papildināt ar bantēm, lentām, volāniem un ziediem,» ar iespaidiem dalās dizainere.

«Notika tikai viena kleitas piemērīšana Londonā, tāpēc darbu bija jāpaveic nevainojami- lai tērps meitenei derētu ideāli.» O. Krūze skaidro, ka laika bija ļoti maz - tikai divas dienas. «Man nebija laika šūt jaunu kleitu un kolekcija jau bija teju pilnībā izpārdota. Neraugoties uz to, ka Rūbijai ļoti patika pie kleitas apakšmalas piestiprinātie zvaniņi, tos vajadzēja no kleitas noņemt, jo to skaņas Rūbijai traucētu sniegt intervijas. Šī kleita ir radīta no dabīgā zīda un 25 metriem vieglu smalku mežģīņu apakšsvārkos,» stāsta Olga Krūze.

Jaunajai aktrisei šis bija pirmais tāda līmeņa pasākums.

Avots: db.lv

 


1 comment


  • Jaclyn

    is Daring Cook challenge time ag!iÂan Â  It only seems like a few days ago that I was making tofu ricotta gnocchi (I made them ages ago, but posted late).  I am also writing this on the 5th June and setting an


Komentārs